Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Ako správne vrstviť oblečenie Newline?

Je logické, že pre rôzne počasie je potreba obliecť odlišné typy oblečenia, skrátka aby ste v zime nemrzli a v lete sa zase čo najmenej potili. V našej poradni ste si mohli prečítať o šikovné vychytávke - farebných štítkoch, ktoré oblečenie rozdeľujú podľa teplotných zón - a teraz vám prinášame rady, ako oblečenie Newline správne vrstviť.

1. vrstva - termoprádlo

Základ správneho vrstvenia tvorí funkčnú bielizeň čiže termoprádlo. To sa oblieka priamo na telo a je potreba, aby nebolo veľké a voľné, ale naopak vám úplne obopínalo telo. Termoprádlo má totiž za úlohu odvádzať od tela pot a prípadné medzery medzi telom a tričkom by tak boli na obtiaž. V našom e-shope vám ponúkame funkčné prádlo najrôznejších typov. V prvom rade spodná bielizeň, teda športové podprsenky, nohavičky, trenky, boxerky, ponožky a podkolienky. Ďalej potom Termotričko s krátkym a dlhým rukávom a termonohavice (podvlékací nohavice), ktoré prídu vhod predovšetkým pri väčšej zime. Všetko termoprádlo Newline má ploché švy, nič vás teda nebude na pokožke drieť, a je vyrobené zo syntetických vlákien, väčšinou sa jedná o polypropylén alebo polyamid. Tieto syntetické textílie kvalitne izolujú a hlavne majú takmer nulovú nasiakavosť vlhkosti, takže pot nezadržiavajú ako napríklad obyčajné bavlnené tričko, ale odvádzajú ho od tela preč. Pri používaní termoprádlo si tak zaistíte stály pocit sucha, a keď sa napríklad počas športovania zastavíte niekde v občerstvenie, nebude vás chladiť pot.2. vrstva - mikiny

Pri miernom ochladení ako druhú vrstvu môžete použiť termotričko s dlhým rukávom a alebo pri väčšej zime mikinu. Tá musí byť tiež priedušná, aby sa v ním pot odvedený z prvej vrstvy nehromadil. V našom e-shope nájdete veľký výber rôznych farieb a strihov, pričom všetky ponúkané mikiny sú paropriepustné a vetruodolné.
 

3. vrstva - bundy
 

Ak vonku veľa fúka alebo vás pri športovaní zastihne dážď, je najlepším riešením si obliecť bundu. opäť musí byť priedušná, aby odviedla pot z predošlých vrstiev, ale na druhú stranu vás musí čo najlepšie ochrániť pred nepriazňou počasia. To znamená, že vyberajte bundu, ktorá má vrstvu, ktorá zabraní prenikaniu vetra a vody. A pretože pri zhoršenom počasí sa väčšinou zníži aj viditeľnosť, nezabúdajte, aby na bunde boli reflexné prvky. Taktiež si všimnite jej strihu - vhodná predĺžený chrbát, ktorá ochráni obličky. Na rozdiel od termoprádla je dobré, aby bunda bola trochu voľnejšie, v prípade, že pod ňu budete potrebovať obliecť viac vrstiev oblečenia či hrubšie mikinu. Rovnako ako vám ponúkame kvalitné termoprádlo a mikiny, tak v našom e-shope nájdete aj široký sortiment búnd. Ak chcete pri športovaní vyzerať IN, odporúčame si pozrieť predovšetkým našu ponuku z kolekcie Imotion.

Predstavili sme vám najobvyklejší systém trojakého vrstvenie, ale samozrejme v prípade potreby môžete obliecť menej i viac oblečenia. Počet vrstiev závisí na druhu športovanie, respektíve na miere spotení, a predovšetkým na počasie. 
 Zpět do poradny

Pri výbere Vám pomôžu farebné štítky

Pri výbere Vám pomôžu farebné štítky16. 02. 2014
Rieši to každý , kto si ide zašportovať – čo si vziať na seba? Predsa kto by sa chcel v lete veľa pariť, alebo naopak v zime mrznúť na kosť?

Ako vybrať bežecké tričko

Ako vybrať bežecké tričko11. 08. 2014
Dali ste sa na beh a už ste zistili, že vo vašom obyčajnom bavlnenom tričku to nie je ono? Poradíme vám, na čo si pri výbere bežeckého trička dať pozor.


    Navštívte partnerské obchody
    z produkcie Internetový-prodej.cz