Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Ako ste vidieť, keď používate reflexné prvky?

Je dokázané, že reflexná materiál je za tmy či zlej viditeľnosti vidieť na oveľa väčšiu vzdialenosť ako bežné oblečenie. Preto firma Newline prišla s širokou ponukou reflexného oblečenia a doplnkov.

Reflexné prvky môžu zachrániť život
Podľa policajných štatistík zomrelo v roku 2013 pri nehodách celkom 134 chodcov, z toho 80 v noci. Preto Ministerstvo dopravy pripravuje zákon, ktorý by zaviedol povinnosť ľuďom pohybujúcim sa po zotmení na kraji cesty (mimo pouličné lampy) nosiť oblečenie s reflexnými prvkami alebo si nasadiť reflexné pásky.

Plánovaný zákon má opodstatnenie. Reflexný materiál je v noci, pri zatiahnutej oblohe, daždi, snežení alebo hmle ďaleko lepšie vidieť. Podľa informácií z organizácie BESIP je porovnanie reflexného materiálu s jednotlivými farbami nasledujúce:


  •      modré oblečenie je viditeľné z 18 metrov
  •      červené oblečenie je viditeľné z 24 metrov
  •      žlté oblečenie je viditeľné z 37 metrov
  •      biele oblečenie je viditeľné z 55 metrov
  •      reflexný materiál je viditeľný z 200 metrovViac času na reakciu

Zrátané a podčiarknuté: reflexný materiál je v noci vidieť na viac ako na 3 × väčšiu vzdialenosť než biele oblečenie. V porovnaní s modrým oblečením je viditeľná vzdialenosť dokonca viac ako 10 × väčšie. Podľa údajov Besip potrebuje vodič pri rýchlosti 75km / h minimálne 31 metrov (1,5 sekundy) na to, aby si uvedomil nebezpečenstvo a zodpovedajúcim spôsobom zareagoval. Z toho jasne vyplýva, že v prípade, že je chodec, bežec alebo cyklista neosvetlený a oblečený v tmavom alebo červenom oblečení, tak je takmer nemožné, aby na neho vodič adekvátne reagoval. Ako je človek s reflexnými prvkami lepšie vidieť, môžete vidieť v tomto videu.Zpět do poradny

Ako vybrať dlhé bežecké nohavice?

Ako vybrať dlhé bežecké nohavice?04. 03. 2014
Nohavice Newline sú ideálne pre vyšších bežcov.

Ako vybrať bežeckú bundu

Ako vybrať bežeckú bundu05. 10. 2014
Radi bi ste si šli zabehať , ale počasie nie je najlepšie? Keď si vyberiete správnu bežeckú bundu mate po probléme. Najdôležitejšia je vetru a vode odolnosť a ďalej priedušnosť.


    Navštívte partnerské obchody
    z produkcie Internetový-prodej.cz