Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Ako vybrať slnečné okuliare na bicykel či behanie

Slniečko je síce fajn, ale predsa len niekedy toho žiarenia je až príliš. Poradíme, aké si kúpiť športové či cyklistické okuliare, aby ste sa v nich i za parného leta cítili fajn.

Prvoradý je materiál a tvar zorníkov

Hlavnou vlastnosťou kvalitných športových okuliarov je ochrana pred slnečným žiarením a tiež pred rôznymi nečistotami (prach, hmyz, peľ, ...). Pri športe, zvlášť pri cyklistike, kde je zvýšené riziko pádov, je taktiež potreba, aby okuliare v prípade ich rozbitia oči nepoškodili.

Síce sa obecne hovorí o sklách, ale zorníky cyklo okuliarov zo skla určite vyrobené nie sú. V lacnejšej variante sú z plastu, v téj drahšej potom z polykarbonátu. Napríklad pri výrobe cyklistických okuliarov Newline bol použitý polyamid Grilamid TR-90, ktorý je ultra ľahký, vľmi pružný, odolný a má vysokú ochranu proti UV žiareniu (je tak v mnohom ešte lepší ako klasický polykarbonát). 
Okrem materiálu sa pri výbere pozrite na tvar okuliarov, pričom je ideálne, keď sa obrúčky dajú nastavovať

Cyklo okuliare NewlineCyklo okuliare Newline

Trendom sú cyklo okuliare s vymeniteľnými sklami

Zvlášť ak hľadáte okuliare na bicykel, určite si uvedomujete, že potrebujete zohnať také, s ktorými budete dobre vidieť, či už budete jazdiť za plného svetla alebo neskôr večer za šera. Preto sú teraz veľmi populárne cyklo okuliare s vymeniteľnými sklami. Jednoducho si do obruby vsadíte svetlejšie, alebo tmavšie zorníky. Rozjasňujúce svetlé sa doporučujú pri oblačnom počasí, do plného slnka sú vhodnejšie zatmavené a pri návrate z prechádzky za šera vsaďte na číre sklá.  

V ponuke dánskej značky Newline sa stretnete i s cyklo polarizačnými okuliarmi. Tie sa vyznačují tým, že zorníky redukujú odlesky svetla a zlepšujú videnie farieb. Síce se jedná o dražšiu variantu, ale pokiaľ sa športovaniu vonku venujete vo väčšej miere, isto sa vyplatí do nich investovať. Zpět do poradny

Na čo pamätať pri výbere cyklistických nohavíc?

Na čo pamätať pri výbere cyklistických nohavíc?20. 03. 2015
Dnes už je bežné, že cyklo nohavice obsahujú vložku. Aké ďalšie vlastnosti by mali mať?


    Navštívte partnerské obchody
    z produkcie Internetový-prodej.cz