Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Ako zistiť typ chodidla ?

Aby ste si mohli zaobstarať pohodlnú bežeckú obuv, je dobre poznať stavbu svojho chodidla. Presnejšie to znamená, že potrebujete vedieť akú mate vysokú klenbu, a ktorým smerom sa Vám chodidlo vychyľuje - dovnútra, von, alebo zostava rovno. A jak teda zistiť aký typ chodidla mate?
 

Typ klenby

Najskôr sa zameriame na zistenie výšky vašej klenby. Stúpnite si na tvrdý povrch a zasuňte pod klenbu chodidla prst. Pokiaľ sa vám zasunutie nedarí, mate nízku (spadnutú) klenbu (často označovanú ako plocha noha). Keď prst zasuniete a pritom sa horná časť prsta dotýka klenby, mate normálnu klenbu. Keď vám pri zasunutí nad prstom ostáva, miesto mate klenbu vysokú.


 

Smer vychýlenia chodidla

Preto, aby ste zistili, či sa vám chodidlo niekam vychyľuje, potrebujete urobiť malý test. Postavte sa pred zrkadlo, stúpnite si na jednu nohu, rukou sa pridržujte stoličky alebo stola a na stojacej nohe niekoľkokrát mierne podrepnite. V zrkadle sledujte, o koľko sa koleno posunie k telu. Pokiaľ sa koleno posúva dovnútra, mate typ chodidla s pronáciou , čo znamená - zošľapujete teda najviac na vnútornú časť topánky. Naopak keď sa koleno posúva smerom von, mate chodidlo v supinácii, takže najviac opotrebujete vonkajšiu časť podošvy. V prípade, že koleno zostáva rovno s osou tela, chodidlo sa vám nikam nevychyľuje.
Nezabúdajte, že pravá a ľavá noha sa môžu líšiť, takže je potrebe urobiť test na obidvoch nohách.

Na test, jak zistiť typ chodidla, sa môžete pozrieť na tomto videu :
 Zpět do poradny

Ako vybrať bežecké topánky ?

Ako vybrať bežecké topánky ?21. 03. 2014
Základom je správna veľkosť. Dánska športová značka Newline ponúka vynikajúce bežecké topánky, ktoré si vďaka systému troch nastaviteľných vložiek vytvarujete na vaše chodidlá.

Ako si prispôsobiť bežecké topánky na mieru?

Ako si prispôsobiť bežecké topánky na mieru?21. 03. 2014
Značka Newline prišla s novinkou, kde si pomocou troch nastaviteľných vložiek môžete bežecké topánky "nastaviť" podľa seba.


    Navštívte partnerské obchody
    z produkcie Internetový-prodej.cz