Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Pranie funkčného prádla

Prinášame praktické rady, ako prať funkčné prádlo, aby vám vydržalo dlho a príjemne sa nosilo.  

Jak prát funkční prádloPomôžu symboly na etikete

Ako je všeobecne známe, funkčné prádlo čiže termoprádlo má výborné vlastnosti, ktoré ocenia nielen športovci. Vďaka použitým syntetickým vláknam sa vo funkčnom tričku budete oveľa menej potiť, vďaka čomu pri zimnom pobyte nehrozí prechladnutie. Skvelé taktiež je, že funkčné oblečenie rýchlo schne a nekrčí sa – to sa hodí zvláštť pri cestovaní a kempovaní. Aby si ale všetky tieto výhodné vlastnosti termoprádlo udržalo čo najdlhšie, je potreba ho prať odlišne ako bavlnené oblečenie. Dobrým vodítkom je riadiť sa etiketou, ktorá je súčasťou odevu. 


U funkčného prádla Newline doporučujeme pri praní následujúce rady

1. Prvýkrát perte prádlo samostatne. 
2. Zvlášť sa pere svetlé, zvlášť tmavé a zvlášť farebné. 
3. Je potreba uzatvoriť všetky zipsy a lepšie je oblečenie otočiť naruby. 
4. Najlepšie je používať špeciálne pracie prostriedky určené na pranie funkčného prádla (napríklad ATSKO), ale nevadí ani bežné šetrnejšie pracie prášky. Určite ale nepridávať aviváž. Zakázané je taktiež bielenie a chemické čistenie. 
5. Teplotu nastavte na 40 °C. Je to ideálne rozmedzie pre to, aby sa materiál neničil a pritom sa vyprali nečistoty a veľká časť bakterií. (Nižšej teplote najbežnejšie stafylokoky odolávajú). 
6. Nepoužívať sušičku, ani nesušit na priamom slnku. 


Zpět do poradny

Ako správne vrstviť oblečenie Newline?

Ako správne vrstviť oblečenie Newline?01. 06. 2014
Je logické, že pre rôzne počasie je potreba obliecť odlišné typy oblečenia, preto vám prinášame rady, ako oblečenie Newline správne vrstviť.

Ako vybrať funkčné termoprádlo

Ako vybrať funkčné termoprádlo05. 01. 2015
Funkčné oblečenie sa v posledných rokoch stalo hitom. Prečo tomu tak je a ako tento typ odevu nazývaný tiež ako termoprádlo vyberať?


    Navštívte partnerské obchody
    z produkcie Internetový-prodej.cz