Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Pri čom pomôžu kompresné podkolienky a návleky?

Preč sú doby, kedy kompresné podkolienky alebo návleky nosili len profesionálni športovci. Na ich zdravotný prínos prichádzajú aj bežní športovci amatéri a tiež ľudia, ktorí majú sedavé zamestnanie.

Kompresné bežecké podkolienky

Najčastejšie sú kompresné podkolienky využívané na beh. Práve pri tomto športe totiž dochádza pri došľapoch k otrasom a tým sa namáha svalové vlákno. Podkolienky s kompresiou ale zaistí oporu lýtkových svalov, čo bude mať vplyv na lepší výkon, zníženie rizika úrazu a menšiu mieru únavy. Vďaka tomu je pri používaní kompresných bežeckých podkolienok možné zaradiť dlhší tréningy a náročnejšie záťaž. Ďalšími prednosťami podkolienok je redukcia kyseliny mliečnej v krvi, skrátenie doby svalovej regenerácie a stabilizácia telesnej teploty. Rad bežcov opisuje, že kompresné podkolienky využívajú predovšetkým v zime, kedy tak nohy chránia pred chladom a vlhkom.

Účinná pomoc pri opuchoch

Ako už zaznelo, športové kompresné podkolienky najviac využívajú bežci, ale nielen oni. k videniu aj na nohách cyklistov, triatlonistov, atlétov ... A prospešné sú aj pre obyčajných ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie alebo plánujú dlhé cestovanie. Pre nich najvhodnejšie podkolienky s nižšou mierou kompresie. predchádza vzniku opuchom a bolestiam nôh.

Sú lepšie podkolienky alebo návleky?

Keď už sa ľudia rozhodnú pre nosenie kompresného prádla na nohách, začnú premýšľať, či si kúpi kompresné podkolienky alebo "len" kompresné návleky. Niekedy sa nás v predajni pýtajú: čo je lepšie? Odpovedáme, že toto záleží na každom. Zdravotný prínos kompresie je u oboch typov a takisto podkolienky aj návleky vyrobené z kvalitných priedušných a rýchloschnúcich materiálov. Väčšinou to dopadá tak, že kto má svoje obľúbené ponožky, siahne radšej po návlekoch, kto chce mať jednoducho všetko v jednom, prednosť podkolienkam. Tie majú každú časť vyrobenú z iného pomeru materiálov, tak aby kompresia nebola rovnaká na lýtku ako u prstov. Tiež je dôležité, aby bola vystužená päta a špička a je potreba mať špeciálne tvarovanie pre pravú a ľavú nohu.

Ako vyberať?

Aby ste boli s kompresnými návlekmi alebo podkolienkami spokojní, je potrebné zvoliť správnu veľkosť. Teda nie len veľkosť chodidla v prípade podkolienok, ale predovšetkým obvod lýtka v jeho najširšej časti. Horná časť vás pod kolenom nesmie škrtiť, rovnako tak ale nesmie byť voľná. Je potrebné, aby ste mali "príjemne" zatlačené lýtko a tiež oblasti nad členkom a pod kolenom. Ďalšími faktormi pri výbere je potom samozrejme materiálové zloženie, vzhľad a cena. Veľký výber kompresných podkolienok a návlekov nájdete u dánskej značky Newline.


Zpět do poradnyNavštívte partnerské obchody
z produkcie Internetový-prodej.cz